Viburgel

Nowość w rodzinie preparatów Viburcol - żel na ząbkowanie

W życiu niemowlęcia jest kilka ważnych momentów, oznaczających kolejne etapy jego prawidłowego rozwoju. Jednym z takich momentów jest ząbkowanie. Najczęściej ząbkowanie zaczyna się w szóstym lub siódmym miesiącu życia. Zęby zazwyczaj wyrzynają się parami w odstępach 1-2 miesięcznych. I choć ząbkowanie jest bardzo indywidualne dla każdego dziecka, około roku maluszek ma już około 6-8 zębów. A w trzecim roku życia ma już wszystkie mleczne zęby.

Ząbkowanie nie jest przyjemnym doznaniem dla dziecka. Zazwyczaj dziecko staje się niespokojne, płaczliwe. A wyrzynaniu się zębów może także towarzyszyć ból i gorączka.

Wtedy warto sięgnąć po Viburgel, który działając miejscowo, dopełnia działanie leku Viburcol.

JAK STOSOWAĆ VIBURGEL® ?

Viburgel ®  można stosować do pielęgnacji dziąseł już przy pierwszych oznakach rozpoczęcia się procesu ząbkowania: gdy błona śluzowa okalająca dziąsła staje się cieńsza, bardziej napięta i zaczerwieniona, a nowy ząb mleczny zaczyna się przez nią przebijać.

Do aplikacji żelu można użyć patyczka higienicznego lub opuszka palca. Należy wycisnąć z tubki porcję ok. 2 cm żelu i wmasować delikatnie w podrażnione miejsce na dziąśle.

Viburgel ®  można stosować do 3 razy dziennie, najlepiej po posiłku  lub przed snem.

Należy dokładnie umyć ręce przed i po aplikacji żelu Viburgel ® .

Wskazówka:  Aby uzyskać dodatkowy efekt chłodzenia, żel  Viburgel ® można przechowywać w lodówce. Nie przechowywać w zamrażarce.

INNE WAŻNE INFORMACJE:

Viburgel żel do stosowania w jamie ustnej,  można stosować do pielęgnacji dziąseł już przy pierwszych oznakach procesu ząbkowania. Rekomendowany dla niemowląt i dzieci od 4. miesiąca życia.

Przeciwwskazania: Niestosować w przypadku nadwrażliwości na jeden lub więcej składników żelu.

Produkt ma status kosmetyku.

Opakowanie: 10g

Dystrybutor: Heel Polska Sp. z o.o.

Viburgel

JAK DZIAŁAJĄ SKŁADNIKI ROŚLINNE ZAWARTE W ŻELU VIBURGEL?

Viburgel zawiera naturalne, BEZPIECZNE I SKUTECZNIE DZIAŁĄJĄCE składniki o szerokim spectrum działania, dzięki czemu preparat przynosi ulgę w trakcie ząbkowania.

* Zofia Kula i wsp., Zastosowanie olejków eterycznych w stomatologii, Art. Dent , Vol. 14; Nr 4 (62) /2016: 254 – 257.

Ponadto Viburgel:

 • Jest dobrze tolerowany
 • Tworzy film ochronny2
 • Nie zawiera sztucznych dodatków
 • Ma przyjemny smak
 • Chroni przed próchnicą3

 

1 Lidokaina nie powinna być stosowana u ząbkujących dzieci: https://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm402240.htm
2 Dzięki zawartości gliceryny
3 Dzięki zawartości ksylitolu

 • I. Na początek - ciąża

  Pierwszy trymestr – do 13 tygodnia ciąży. To czas wielkich zmian. Ciąży, co prawda jeszcze nie widać, ale Twój organizm dostosowuje się do nowego stanu. Już w piątym tygodniu życia płodowego u dziecka wykształcają się powoli zaczątki 33/34 kręgów. Zaczyna też powstawać mózg i układ nerwowy. Powinnaś pamiętać o kwasie foliowym. Maluszek ma już 2 mm, czyli jest wielkości pestki jabłka, widać już kulisty zawiązek głowy.

  W szóstym tygodniu maleństwo ma już głowę, tułów i ogonek, który potem zniknie. Serce zaczyna przepompowywać krew, a około 40. dnia pojawiają się ramiona i nóżki. To już mały wielkolud – ma 4 mm. W siódmym tygodniu widać już oczy, nos i usta. Rączki się wydłużają, a na ich końcach pojawiają się błonki niczym płetwy (nie martw się!, znikną). Od tej pory jesteście już trwale złączeni pępowiną.

  Czytaj cały artykuł
 • II. Witaj na świecie

  Pierwszy rok życia Twojego maluszka to okres niezwykle intensywnych zmian, które pojawiają się dosłownie z tygodnia na tydzień. W tym czasie dziecko przekształca się z maleńkiego noworodka, który może spać nawet 23 godziny na dobę w niemowlaka, który wypowiada już pierwsze słowa i rozumie proste polecenia rodziców. Pierwsze 12 miesięcy w życiu dziecka jest określane jako okres niemowlęcy.

  Pierwszy miesiąc: To miesiąc, kiedy maleństwo z noworodka stanie się niemowlęciem. To nie tylko zmiana nazwy, ale prawdziwy krok milowy w jego rozwoju. Na początku Twój maluszek nie będzie zbyt towarzyski, noworodek potrafi spać nawet 23 godziny na dobę. Jego główka jest ciągle zbyt ciężka, aby mógł ją samodzielnie unosić, dlatego bezwzględnie pamiętaj o jej podtrzymywaniu.

  Czytaj cały artykuł
 • III. 2 - 10 rok życia dziecka

  Zaczynasz ten okres z maleństwem, które dopiero co wyszło z wieku niemowlęcego, zakończysz z prawie nastolatkiem, a po drodze zaliczysz parę kryzysów, okresów buntu, ale też odczujesz ogromne przywiązanie Twojego dorastającego dziecka do Ciebie.

  Drugi rok: Pierwsze urodziny Twojego maluszka są umownym zakończeniem wieku niemowlęcego. Twoje dziecko rozpoczyna następny okres życia, w którym czeka je opanowanie wielu nowych umiejętności, takich jak samodzielne chodzenie, bieganie, posługiwanie się mową czy kontrola nad potrzebami fizjologicznymi. Stanie się ono również w coraz większym stopniu istotą społeczną, okazującą sympatię lub antypatię, nawiązującą przyjaźnie z rówieśnikami. Wzrasta jego samodzielność, niezależność i odrębność. Jest to okres głębokich zmian w psychice dziecka.

  Czytaj cały artykuł